4Story

Brak głosów
Zagraj

4Story jest grą typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Games). Zemi Interactive stworzył ją w 2009 roku jednakże obecnie wydawana jest przez firmę GameForge4D, dzięki której możemy cieszyć się polskim interfejsem gry, a co za tym idzie nie wymaga na polskich graczach umiejętności rozumienia języka angielskiego. Dzięki temu w grę mogą grać już młodsi użytkownicy którzy nie znają jeszcze języków obcych, a gra w ojczystym języku jest o wiele przyjemniejsza.

Mimo iż sama gra była często atakowana przez graczy za to, że w licznych elementach przypomina World of Warcraft to udało jej się zyskać w Europie dość dużą popularność. Jedną z ciekawostek jest fakt iż gracze z Stanów Zjednoczonych znają 4Story jednak pod inna nazwą a mianowicie „Gates od Andaron”.

Sama gra wymaga od użytkownika by ten w trakcie zakładania konta zadeklarował się do której krainy chce należeć. Jest to wymóg konieczny gdyż w trakcie licznych walk będzie on zmuszony być wiernym swojej krainie i o którą będzie walczył. Do wyboru użytkownicy mają:  Derion – krainę Magii, która jest rządzona przez cesarza Ruarda Lopesa. Jest on wyznawcą tajemnych sztuk jak również wielkim przyjacielem wszelkich nauk. Cała magiczna cywilizacja Derions jest wolna i scaliła w jedno zarówno mityczność jak też duchy krainy. Drugą krainą jaka jest do wyboru to Valorian. Jest to kraina zdominowana przez wojsko, która powstała dzięki silnej ręce Neban’a Maha. W samej grze jak też krainie często nazywany jest Królem Lwów. Samą krainę zamieszkują postacie wytrzymałe, silne oraz mające doświadczenie w niejednej bitwie.

Gdy gracz już zdecyduje się, która kraina jest mu bliższa pozostanie mu wybrać postać. Do dyspozycji są trzy rasy: felines, wróżka i człowiek. Jeżeli wybierzemy człowieka będziemy mogli go wyszkolić między innymi na kapłana lub tez łucznika. Felines natomiast jest postacią typowo nastawioną na walkę w zwarciu. Mogą być wykształceni na wojowników bądź też mrocznych rycerzy cienia. Wróżki natomiast to idealna postać dla tych którzy chcą z swojej postaci zrobić czarodzieja lub też zaklinacza.
Po wyborze postaci jak i kierunku jej szkolenia będziemy mogli w pełni delektować się tym co gra ma nam najlepszego do zaoferowania. Wielu graczy zauważy duże podobieństwo do tytułu Blizzarda jakim jest World od Warcraft. Najbardziej zauważalnym podobieństwem są tekstury jak również dwie wrogie sobie rasy. Mimo takich podobieństw to jednak 4Story nie jest kopią WoWa. Dzięki swoim zróżnicowanym elementom i funkcjom odróżnia się od innych gier i zasługuje na uznanie i chęć sprawdzenia wszystkiego na własnej skórze.

 


Zagraj