Big Farm

Brak głosów
Zagraj

Zarówno wśród młodzieży jak i osób starszych popularność zdobywają gry symulujące prawdziwe życie. Jedną z takich gier jest przykładowo Big Farm w której wcielamy się w przedsiębiorczego farmera rozwijającego własne gospodarstwo rolne. W wirtualnym świecie możemy uprawiać rośliny, hodować zwierzęta i dzięki temu rosnąć w siłę jako najlepszy farmer w okolicy.

Poza typowymi zadaniami jakie stawiane są przed farmerem takimi jak sadzenie roślin, pielęgnacja ich oraz zbieranie plonów, owoców i warzyw, a także hodowli i dbania o zwierzęta musimy również zatroszczyć się zbyt dla naszych wyrobów. Jak na prawdziwego farmera przystało będziemy mieć ręce pełne roboty od świtu aż po zmierzch. Zebrane plony trzeba będzie sprzedać lub przerobić na inne wyroby albo też paszę dla naszych zwierząt dzięki czemu będą rosły i dawały większe zyski.

Jeżeli tylko w odpowiedni sposób zadbamy o każdy aspekt naszej farmy to w szybkim tempie będziemy zbierać żniwo naszej ciężkiej pracy. Staniemy się wzorowym farmerem z którym każdy będzie chciał współpracować. Jako że farma nie może istnieć bez pieniędzy również o nie trzeba się zatroszczyć. Zdobywa się je sprzedając plony i płody rolne. Dlatego tak bardzo istotnym aspektem jest zbieranie np. warzyw i owoców w odpowiednim czasie, a zwierzęta były pilnowane by rosły silne i zdrowe.

Plony których nie udało się sprzedać można wykorzystać jako nawóz na pola, dzięki czemu nic się nie marnuje i nie tracimy zbędnie pieniędzy. By gra była jeszcze bardziej realna twórcy pomyśleli o możliwości zatrudniania pracowników, którzy sa bardzo pomocni przy dużych farmach. Mogą się oni zajmować obowiązkami jakie im zlecisz bez szkody dla farmy podczas naszej nieobecności. Należy przy tym pamiętać iż pracownikom należy wypłacać pieniądze w odpowiednim czasie oraz pilnować by praca przebiegała w przyjemnej atmosferze.

Big Farm daje nam też możliwość tworzenia sojuszy z innymi farmerami tak by łatwiej się pracowało i rozwijało. Mimo takiej sielanki nie zapominać należy też o rywalizacji. Możemy stawać w szranki na przykład w walce o to kto wyprodukuje najwięcej truskawek w jak najkrótszym czasie czy też wyhoduje jak największą ilość krów które z kolei dadzą nam jak najwięcej mleka. Pamiętać należy, że tylko jeden z farmerów może osiągnąć tytuł czempiona nie bojącego się podjąć żadnych wyzwań.
 


Zagraj