Drakensang Online

3
Średnia ocena: 3 (1 głosów)
Zagraj

Jest to przeglądarkowa gra MMORPG, która jest kontynuacją popularnego cyklu gier fantasy. Jest to kontynuacja, która wprowadza wiele różnych usprawnień i kładzie nacisk na rozgrywkę sieciową i integrację z innymi graczami. Gra jest dostępna w wersji free to play i w pewnym sensie określana mianem darmowego diablo. Natomiast pomimo tego, że gra jest free to istnieje system mikropłatności, który umożliwia ułatwienie rozgrywki. Za monety, które kupuje się prawdziwymi pieniędzmi kupujemy dodatkowe ataki, przedmioty i różnego rodzaju esencję. Niestety daje to znaczną przewagę graczom płacącym.

Podczas rozgrywki naszym głównym zadaniem będzie przemierzanie świata i niszczenie kolejnych hord wrogów. Świat jest podzielony na miasta a także okolice gdzie walczymy z potworami. W miastach możemy kupić sprzęt, wziąć zadania i porozmawiać z postaciami niezależnymi. Poza miastami przez większość rozgrywki skupiamy się na zabijaniu potworów i zwiedzaniu kolejnych podziemi.

W tej części gry zyskało bardzo na znaczeniu podejście do akcji. Fabuła nie straciła na znaczeniu jednak odeszła trochę na dalszy plan. Sama mechanika została o wiele bardziej rozwinięta i to jej poświęcono uwagę a nie pisaniu kolejnych scenariuszy. Jednym mogą te zmiany się podobać innymi nie muszą. Jednak o ile ta zmiana jest w pewnym sensie tylko kosmetyczna o tyle zmianą o wiele bardziej znaczącą jest fakt porzucenia poprzedniego uniwersum, w którym toczyły się gry ze świata Drakensang. Obecnie nie jest to już świat na licencji „The Dark Eye”. Na potrzeby tej części gry został wygenerowany nowy świat, w którym została osadzona gra. Ten krok dał możliwość twórcom aby wygenerować zupełnie nowy świat i nie patrzeć na poprzednie gry.

Pomimo tego, że gra się w przeglądarce to silnik graficzny jest całkiem zaawansowany. Gra doczytuje się w locie z serwerów i nie zmusza graczy do pobierania wielu gigabajtów danych. Co ważne w tak jak w przypadku wielu innych gier MMO gra nie skupia się na rozgrywce solo a umożliwia nam współpracę z wieloma innymi graczami.

 


Zagraj