Elsword

Brak głosów
Zagraj

Gra Elsword przedstawia nam fantastyczny i pełen dziwacznych oraz magicznych stworzeń świat Elios. Głównym zadaniem graczy jest wykonanie szeregu niebezpiecznych misji od których powodzenia zależy to czy kraina uniknie zagrażającym jej niebezpieczeństwom.

Do wyboru twórcy gry dają graczom sześć pre definiowanych postaci z których możemy wybrać bohatera najbardziej odpowiadającego nam. Imiona jakie noszą ów postacie to: Elsword, Rena, Raven, Aisha, Eve i Chung. Posiadają one różne umiejętności, style walki, bronie jak również pancerze. Przechodząc kolejne misje i poziomy nasza postać zdobywa nie tylko doświadczenie ale zmianom ulega także jej wygląd. W początkowej fazie gry bohaterowie wyglądają jak młodzi poszukiwacze przygód, jednakże z czasem przeobrażają się oni w istnych herosów żądnych kolejnych wyzwań.

Sama gra główny nacisk stawia na widowiskowość podczas starć z różnymi przeciwnikami. Używając odpowiednich kombinacji klawiszy można zadać bardzo spektakularne ciosy, które w połączeniu ze specjalnymi atakami dają dużą przyjemność z gry.

Elsword łączy w sobie elementy cRPG z bijatyką i zręcznościową platformówką w jednym. W trakcie gry i przechodzenia kolejnych misji gracze zdobywają jakże potrzebne doświadczenie i pieniądze, a także wyposażenie. To właśnie od tych elementów zależy jak szybko awansujemy na kolejny poziom.

Na uwagę zasługuje też fakt iż podczas gry naszemu bohaterowi towarzyszy zwierzak, który na początku wygląda dość potulnie jednak wraz z upływem czasu i odpowiedniej opieki jaką go obdarzymy, może wyrosnąć na prawdziwą bestię, która może nam pomóc w walce.

Minusem gry może być jedynie mało atrakcyjna oprawa wizualna gry, ale dzięki temu wymagania sprzętowe jakie musimy spełnić są równie niewielkie. Sama kamera podąża za postaciami w charakterystycznym dla platformówek 2D ujęciu. I nic nam to nie daje, że same postacie jak i elementy otoczenia zostały modelowane w technice 3 D gdyż widoku z jakiego obserwujemy zmagania nie można zmienić. Twórcy chcąc bardziej zbliżyć samą grę do stylu mangi oprawili starcia i ważne wydarzenia w ramki na których można wyczytać istotne informacje.

Na koniec należy zaznaczyć iż gra jest całkowicie darmowa z drobnymi wyjątkami. Niektóre przedmioty i ułatwienia można nabyć tylko w sklepie (obsługującego mikropłatności) za prawdziwe pieniądze, jednakże Ci co chcą za darmo pograć również nie powinni czuć z tego powodu dyskomfortu.

 


Zagraj