Goodgame Empire

5
Średnia ocena: 5 (1 głosów)
Zagraj

Jak wiadomo jednym z najmniej spokojnych czasów w naszej historii było średniowiecze. W Goodgame Empire wcielamy się w rolę pomniejszego władcy z dużymi aspiracjami. Cel ten będziemy realizowali dzięki wykonywaniu misji i nie tylko.
Gra toczy się w przeglądarce co dla większości graczy będzie miało olbrzymie znaczenie ponieważ dzięki temu nie musimy ściągać wielu danych. Na pewno jednym przypadnie to do gustu innym nie koniecznie.

Sama rozgrywka zaczyna się w momencie gdy przejmujemy kontrolę nad małym zameczkiem i dopiero musimy go rozbudować. Naszym pierwszym krokiem powinno być zbudowanie różnego rodzaju budynków produkcyjnych zapewniających stabilność naszego królestwa. Dzięki posiadaniu odpowiednich budynków produkcyjnych będziemy mogli rozwijać zarówno nasz zamek jak i wszystkie inne budynki, które nam podlegają. Dzięki takim inwestycją nasze królestwo staje się potężniejsze i możemy walczyć z kolejnymi potężniejszymi graczami.

Pierwszą rzeczą, o którą powinniśmy zadbać powinno być zbudowanie odpowiednich murów zamkowych zabezpieczających naszych poddanych przed różnymi problemami. Gdy już zrealizujesz ten bardzo istotny punkt powinieneś zadbać o zwiększenie swoich wpływów poprzez zdobywanie kolejnych strategicznych punktów rozsianych po całej mapie.

Do naszej dyspozycji zostały oddane zarówno budynki produkcyjne, dekoracyjne jak i wojenne. Każdy z tych typów budynków musimy rozwijać tak aby wszystkie gałęzie przemysłu były równomiernie rozwinięte. W grze występuje kilka rodzajów surowców takich jak drewno, kamień i żywność. Jeżeli chcesz aby Twoje królestwo rozwijało się w dobrym kierunku musimy zadbać o każdy z nich. Pewnym sposobem na zminimalizowanie problemów związanych z brakami surowców jest handel z innymi królestwami.

Walka z innymi graczami również będzie chlebem powszednim, w którym musimy wziąć udział. Bez tego nie mamy żadnych szans na to aby nasze królestwo osiągnęło sukces. Dzięki posiadaniu odpowiedniej ilości monet zdobytych w walce możemy przyspieszyć rozwój naszego królestwa co z kolei ułatwi nam kolejne starcia.

 


Zagraj