Ikariam

5
Średnia ocena: 5 (1 głosów)
Zagraj

Ikariam jest to jedna z gier, które zostały wydane przez niemieckie studio Gameforge. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest oparcie się na kulturze antycznego Rzymu co może się podobać jednym natomiast przez innych będzie bardzo nie lubiane. Jak w większości tego rodzaju gier naszym celem jest rozbudowa miasta i późniejsze zdominowanie całego starożytnego świata.

Sama gra jest dość mocno podobna do innych tytułów np. Plemiona. Na początku naszej gry przejmujemy kontrolę nad nic nie znaczącą wioską i jako jej opiekun mamy za zadanie spowodować, że zwiększy ona swój rozmiar a my będziemy mogli rozpocząć podbijanie innych wiosek. Jeżeli chce się to osiągnąć to najważniejsze jest rozsądne planowanie i umiejętność zachowania równowagi pomiędzy ekonomią a sytuacją militarną w naszych wioskach.

Na początku gry przejmujemy kontrolę nad wioską, która znajduje się na wysepce i bez interakcji z innymi graczami nie mamy żadnych szans na rozwój. Na każdej wyspie znajdziemy tylko i wyłącznie dwa rodzaje surowców natomiast w całej grze występuje ich o wiele więcej : drewno, wino, kryształ, marmur, siarka a także złoto. Także jeżeli nie nawiążesz udanej współpracy z innymi graczami to niestety nie będziesz miał szans. W związku z tym handel jest bardzo ważny.

Kwestie zwycięstwa natomiast nie zależą tylko i wyłącznie od strony militarnej. Wpływy możemy zwiększać poprzez budowanie nowych osad, zdobywanie pieniędzy z handlu a także właśnie dzięki standardowemu sposobowi czyli sile militarnej. Każdy z tych sposobów jest dostosowany do pewnych taktyk graczy. Jeżeli uważasz, że samemu nie jesteś w stanie zwyciężyć to masz możliwość wstąpienia do sojuszu, który skupia graczy w dążeniu do celu. Tak jak w wielu innych grach przglądarkowych samotny sukces jest w zasadzie nie możliwy.

Grafika w grze jest oparta głównie na opisach tekstowych jednak oprawa, która jest w grze jest bardzo kolorowa i przyjemna dla oka, a do tego humorystyczna co powinno się podobać.
Najważniejszą kwestią gry jest fakt, że nie są pobierane za nią żadne opłaty także. Jednak istnieje w grze specjalna waluta zwana „Ambrozją”, która umożliwia odblokowanie wielu dodatkowych ułatwień. Aby wygrać nie jest ona niezbędna jednak wprowadza wiele ułatwień, które zaawansowani gracze z chęcią wykorzystają i dzięki temu zyskają minimalną przewagę nad innymi. Głównie polegającą na konieczności poświęcenia mniejszej ilości czasu na grę aby osiągnąć to samo.


Zagraj