Infinite Crisis

Brak głosów
Zagraj

Jest to gra, która została wykonana przez studio Turbine Entertaiment. Gra korzysta z licencji DC Comics. Wykorzystanie tej licencji pozwala nam na wcielenie się w rolę znanych bohaterów pochodzących z tego świata.

Historia rozgrywa się w rozszerzonej rzeczywistości tego świata czyli DC Multiverse. W rzeczywistości tego świata znajdziemy różne planety, które zamieszkiwane są przez wiele wcieleń postaci znanych każdemu. W standardowej rzeczywistości na planecie ziemia żyją znani bohaterowie z komiksów natomiast w równoległym świecie większość bohaterów przeistoczyła się w krwiożercze istoty. Innym przykładem może być świat, w którym spotkamy głównie bohaterów mechanicznych.

Rozgrywka jest podobna do tej, którą możemy spotkać na przykład w League of Legends czyli gier takich jak MOBA. W pojedynku biorą udział dwie drużyny, które składają się z kilku graczy. Podczas gry mogą nas spotkać różnego rodzaju losowe kataklizmy. Ich wpływ jest bardzo duży ponieważ zmieniają nie tylko sam wygląd wygląd mapy, ale także powodują, że gracze muszą zmienić strategię, którą wybrali do gry. Oczywiście każde zwycięstwo bądź porażka ma odniesienie w ogólnoświatowych statystykach.

Postaci do wyboru mamy całkiem sporo a wśród nich między innymi: Batmana, Flasha, Catwoman, Jokera, Poison Ivy, Wonder Woman, Doomsday i wielu innych. Każda z postaci ma pewne unikalne umiejętności oparte na ich komiksowych odpowiednikach. Dodatkowo jest jedna wspólna cecha dla każdej z nich – ogromna siła pozwalająca na przykład na rzucanie samochodami.

Jeżeli chodzi o kamerę to w ustawieniu domyślnym jest umieszczona z góry jednak można ją w miarę dowolnie ustawiać względem naszych potrzeb. Sam styl jest dobrze dopasowany do akcji jaką oglądamy i utrzymany jest w stylu kreskówek.

Wymagania gry są bardzo umiarkowane i w praktyce żaden sprzęt obecnie dostępny na rynku nie powinien mieć większych problemów z utrzymaniem odpowiedniej ilości klatek animacji podczas gry. Wymagania sprzętowe to: Celeron E1500 Dual-Core 2.2GHz, GeForce GT 330, 2GB RAM, Win XP.

 


Zagraj