League of Legends

5
Średnia ocena: 5 (1 głosów)
Zagraj

Jest to gra typu MOBA, która łączy w sobie elementy gier RTS i RPG. Twórcą gry jest firma Riot Games. Co ważne gra opiera się na zmodyfikowanej mapie do gry Warcraft III – Defence of the Ancients.
Gra toczy się w pewnym fantastycznym świecie, którego przedstawiciele zostają wybrani do toczenia walk. W ten sposób od jakiegoś czasu rozwiązywane są konflikty minimalizujące straty własne. Miejscem walki jest typowa arena, która przypomina mapę w RTS. Do naszej dyspozycji zostały oddane 4 podstawowe tryby : gra normalna 5 vs 5 , gra 3 vs 3 , Aram ( losowe postacie ) oraz gry rankingowe.

Przed każdą grą wybieramy postać z puli, którą posiadamy a także w przypadku gier normalnych z puli dziesięciu postaci, które zostały udostępnione za darmo. Postacie darmowe zmieniają się co tydzień i jest to tak zwana rotacja. Ogólna pula postaci, które zostały oddane do naszej dyspozycji to około 120 sztuk. W zależności od sposobu gry jaki preferujemy wśród tej gamy postaci znajdziemy postacie typu Tank, Zabójca, Wsparcie, atakujące na odległość i wiele innych. Na pewno każdy znajdzie postać, która będzie dla niego odpowiednia.

Podczas meczu każda z postaci rozpoczyna na pierwszym poziomie doświadczenia i w trakcie zabijania przeciwników i tak zwanych minionów ( postaci sterowanych przez komputer ). Przy każdym awansie nasze umiejętności stają się potężniejsze i zdobywamy też nowe. Za zabijanie potworów zyskujemy złoto, za które kupujemy przedmioty wzmacniające naszą postać. W ten sposób zwiększamy możliwości kierowanej przez nas postaci. Jeżeli chodzi o rozgrywkę to w zależności od wybranego trybu gra toczy się zwykle od 25 do 60 minut. Tryby Aram i 3 vs 3 trwają zwykle krócej niż gry rankingowe 5 vs 5.

Sama gra nastawiona jest na typową rozgrywkę sieciową jednak do naszej dyspozycji został również oddany tryb pozwalający nam na pojedynek z drużyną sterowaną przez komputer. Dla początkujących został zaprojektowany tutorial, który pozwala im na zapoznanie się z podstawową mechaniką gry. Gra zwykle dobiera przecieników, którzy według statystyk zgromadzonych na serwerach dysponują takimi samymi umiejętnościami gry.

Jeżeli lubisz strategię to myślę, że League of Legends jest bardzo wciągającą pozycją. Największą jej wadą jest długi czas oczekiwania na rozgrywkę gdy gramy w porze nie obleganej przez ludzi. Dodatkowo niestety w grze zwykle spotkać możemy sporo graczy, których poziom gry jest naprawdę bardzo niski pomimo teoretycznych umiejętności gry.

Jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe to są one umiarkowane. Konkretnie są to : Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 750 MB HDD, Windows XP/Vista

 


Zagraj