Metin 2

4
Średnia ocena: 4 (1 głosów)
Zagraj

Metin go typowa gra MMORPG, która została wydana i jest utrzymywana dzięki firmie G4Box. Dla graczy najważniejszą kwestią jest fakt, że gra nie wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu. Podstawowa forma rozgrywki jest podobna do większości gier tego rodzaju jednak Metin posiada w swojej ofercie kilka dodatkowych bardzo ciekawych rozwiązań.

Najważniejszą różnicą w stosunku do większości gier pochodzących z tego okresu jest zręcznościowy system walki, który premiuje ludzi nie tylko grindujących postać, ale mających także pewne umiejętności. System walki przypominać niektórym osobom może takie produkcje jak:  Daemon Vector czy Forgotten Realms: Demon Stone.

Gra została osadzona w realiach fantasy, w których to został połączony orientalny mistycyzm ze światem, w którym rządzi magia a także demony. Historia gry rozpoczyna się gry spokojna, pokojowa kraina od wielu lat rządzona przez spokojnych władców spotyka się z deszczem meteorytów, który zbombardował sporą część planety. Po tym deszczu w krainie pojawiły się różnego rodzaju magiczne kamienie co znacznie skomplikowało życie w tej krainie. Nagle zaroiło się od różnej maści potworów, powietrze zaczęło przenosić różne choroby. W związku z tym spokojne imperium musiało się rozpaść. Powstało wiele niezależnych królestw, które zaczęły toczyć ze sobą wojny. Po jakimś czasie pojawił się Smoczy Bóg, który potrafił zniwelować działanie kamieni.

Gracz opowiada się po jednej z trzech stron konfliktu i do wyboru ma cztery podstawowe klasy. Warrior ( silny i wytrzymały wojownik ), który może zmienić się w wojownika ofensywnego lub tak zwanego tanka. Assasin, który jest wprawnym zabójcą lub też łucznikiem. Kolejną klasą jest Demoniczny Sura, który posiada umiejętności związane z jego dłonią. Wykorzystuje je do ataków wręcz (Mirage) lub też do wzmacniania swojej mocy magicznej (Black Magic). Ostatnią klasą do dyspozycji jest typowy mag, który może skupić się na magii wspomagającej lub też niszczącej. Dodatkowo każda klasa zaawansowana ma dodatkowe umiejętności specjalne.

Tak jak w wielu tego typu grach możemy zadecydować jak będzie wyglądał nasz bohater, jakie będzie miał podstawowe cechy ( siła, wytrzymałość, inteligencja, zręczność ) a także możemy nawet zmienić płeć.
Rozgrywka jest dość standardowa i naszym głównym zadaniem jest wykonywanie zadań zlecanych nam przez postacie niezależne i mordowaniu hord wrogów. System walki jest dynamiczny i umożliwia nam tworzenie kombosów, które ułatwiają zabijanie wielu wrogów jednocześnie co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na dynamikę walki.

Wymagania gry jak na dzisiejsze czasy nie powinny robić większego wrażenia także każdy tak naprawdę jest w stanie w nią zagrać. Wymagania : Pentium 4 1.5 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza), 530 MB HDD, Windows XP

 


Zagraj