Miramagia

Brak głosów
Zagraj

Miramagia jest kolejną grą typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Games) jaką można znaleźć w necie. Sama gra daje nam możliwość dołączenia do fantastycznego świata w którym możemy grać jedną postacią magiczną. Gra pozwala nam wcielić się w takie postacie jak: szamani, druidzi, czarodzieje czy też magowie.

To od użytkownika po wyborze postaci będzie zależeć w jakim kierunku będzie ona rozwijana. Różnorakie sztuczki magiczne i czary jakich można się nauczyć zależą od tego jak szybko zdobywa się doświadczenie i od samej umiejętności uczenia się. Musimy w trakcie gry przyswoić sobie wiele przydanych zaklęć jak też umiejętnie wykorzystywać zioła, które pomogą nam uzyskać takie efekty jakie akurat byśmy chcieli. To od nich zależy również moc jak i efektywność naszych czarów.
Poza samym rozwojem magicznej postaci, rzucaniu czarów i robieniu magicznych sztuczek gra skupia się przede wszystkim (a można nawet stwierdzić że w głównej mierze) na uprawianiu wcześniej wspomnianych ziół, które dają magiczną moc. Można nimi handlować z innymi graczami dzięki czemu zyskujemy albo nowe zioła  albo też doświadczenie i pieniądze na nowe uprawy.

Można pomyśleć, że takie rozwijanie postaci jest nudne i że jest to kolejna farma. Nic bardziej mylnego. Twórcy gry postanowili stworzyć wioskę gdzie wszystkie postacie mieszkają. Poza graczami są tez neutralne postacie od których można dostać specjalne różnorakie zadania do wykonania. Mogło by się zdawać iż jest to ciekawe urozmaicenie jednak w sporej większości ów zadania polegają na skomponowaniu odpowiedniej mieszanki ziół i dostarczeniu jej danej postaci. Same zadanie nie występują też dość często gdyż można je wykonywać tylko raz na sześć godzin.

Podsumowując jest to dość ciekawa alternatywa spośród setek, ażeby nie powiedzieć tysięcy innych gier typu MMORPG jakie można znaleźć w sieci. Sama gra oparta jest na dość ciekawym i niecodziennym pomyśle. Mimo wszystko dla bardziej zaawansowanych graczy będzie ona małym wyzwaniem gdyż można odnieść wrażenie, że jest to dopiero pierwsza wersja tej gry i czeka ją daleka droga by odnieść większy sukces na światowym wirtualnym rynku. Sama gra po pewnym czasie staje się monotonna gdyż wykonywane sa cały czas te same czynności i nie widać żadnego urozmaicenia, które wciągnęło by gracza na dłuższą rozgrywkę. Nie zmusza zbytnio do myślenia a jedynie do wykonywania z góry określonych czynności w celu przyniesienia określonego rezultatu.

Sama oprawa jest też dość bajkowa i przez to może tracić u większej ilości graczy którzy szukają czegoś niecodziennego i wyjątkowego.

 


Zagraj