OGame

5
Średnia ocena: 5 (1 głosów)
Zagraj

Jest to jedna z kilku gier przeglądarkowych, które zostały wykonane firmę Gameforge. Gra Ogame udostępniona jest jako free to play jednak został w nią wbudowany bardzo często występujący model mikropłatności, który naprawdę zakorzenił się w tej produkcji na dobre.

Tytuł ten należy do największych sukcesów Gameforge. W czasach największej popularności ogame w rozgrywkach potrafiło brać udział ponad dwa miliony graczy.

Akcja gry toczy się w przestrzeni kosmicznej, w dalekiej przyszłości gdzie nasza rasa rozwinęła się na tyle, że jesteśmy w stanie podróżować po galaktykach, podbijać inne planety i stawiać czoło problemom z tego wynikłym. Uniwersum gry to 9 galaktyk, ponad 4000 różnych układów słonecznych a także ponad 67000 planet i do 15 tysięcy graczy na jednym serwerze. To czyni z tej gry coś naprawdę ogromnego gdzie każdy znajdzie odrobinę miejsca dla siebie.

Zadaniem graczy jest takie zarządzanie planetą aby rozbudować ją do tego stopnia aby móc atakować innych graczy, podbijać planety i zarządzać olbrzymią armią. Dokonuje się tego mając do dyspozycji energię słoneczną a także trzy surowce:

  • deuter
  • metal
  • kryształ

. Do dyspozycji mamy cały szereg budynków umożliwiających nam podbój kosmosu. Będziemy mogli zwiększać ekonomie, rozwijać nowe technologię i podbijać inne planety.

Do tego ostatniego celu zostało nam oddane wiele różnych jednostek od małych transporterów, myśliwców przez większe pancerniki a także takie kolosy jak gwiazdy śmierci. W grze tak jak w życiu liczy się wielkość i większe jednostki są droższe ale i o wiele skuteczniejsze podczas walki. Walki rozgrywają się na podstawie przeliczenia parametrów naszej i przeciwnika floty. Ta, która jest większa wygrywa.
Tak jak przystało na gry mmo możemy tworzyć sojusze dzięki, którym nasze zwycięstwo będzie o wiele łatwiejsze. Dzięki przynależności do takiego sojuszu możemy przygotowywać wspólne ataki co jest znacznie skuteczniejsze niż samotne akcje a także mamy większe możliwości współpracy handlowej.

Grafika w grze jest czytelna, ładna a do tego przyciąga uwagę. Jednak najważniejszy element gry stanowi warstwa tekstowa informująca nas co się dzieje. Gra udostępniana jest tak jak większość gier tej firmy w formie „free to play” natomiast w grze zawarte są dodatkowo płatne opcje, które znacznie ułatwiają rozgrywkę bardziej zaawansowanym graczom. Walutą w grze jest tak zwana „antymateria”, którą kupuje się za gotówkę. Podczas rozgrywki również możemy minimalne ilości antymaterii zdobyć samemu.

Gry podobne do ogame


Zagraj