Polwars

Brak głosów
Zagraj

Gra PolWars nawiązuje do innego jakże znanego tytułu Wawa Wars. O ile w Wawa Wars ograniczała się jedynie do stolicy czyli Warszawy tak w PolWars różnica polega jednak na tym iż tutaj rozgrywka będzie się toczyć w oparciu o całą Polskę, gdzie będziemy musieli zdecydować kto zostanie jej królem.

Jest to typowa gra oparta w części na świecie rzeczywistym. To my będziemy tu musieli rozstrzygnąć iście epicki spory i rozstrzygnąć kto tak naprawdę rządzi Polską. Kraj podzielony jest na dwie strefy: wschodnich ziomów zwanych wschodzianami i zachodnich zwanych zachodzianami. W odróżnieniu od pierwowzoru dużo się nie zmieniło i o ile silnik gry pozostał praktycznie taki sam to jednak skala samej gry została znacznie poszerzona i ilość konfliktów kulturalnych również znacznie się zwiększyła.

Nasz bohater którego stworzymy na początku gry będzie stawał oko w oko z prawdziwymi wyzwaniami, które bardzo mocno nawiązują do polskich stereotypów. W grze tak jak w realnym świecie można spotkać zróżnicowane jednostki, poczynając od dresiarzy, poprzez uliczne ladacznice, a na żulach kończąc. To jak będziemy się do każdego odnosić zależy tylko od nas. Należy przy tym pamiętać iż każda potyczka wiąże za sobą konsekwencję. Starcia w jakich weźmiemy udział znacznie uszczuplą lub też wzbogacą naszą kieszeń w złoto, ale też dodatkowo nasz poziom umiejętności i doświadczenia znacznie pójdzie w gorę. To wszak od nich będzie zależeć jakimi możliwościami będzie dysponować nasz bohater i czy będzie już się mógł mierzyć z silniejszymi jednostkami czy też jeszcze nie.

Tylko poprzez bezpośrednie pojedynki możliwe jest zyskanie doświadczenia. Pieniądze natomiast można zdobywać różnymi metodami tak jak ma to miejsce w prawdziwym życiu. Nie ma więc znaczenia czy zdobędziemy je pracując w knajpce o wdzięcznej nazwie MacWieśniak, czy też usuwając z ulic żuli podczas ulicznych patroli. Liczy się tylko to jak szybko się wzbogacimy i  wejdziemy na wyższy poziom. Należy przy tym pamiętać iż niebezpieczeństwo może czyhać za każdym rogiem i trzeba być przygotowanym na wszelkie niespodziewane ewentualności. To jak wydamy zdobyte przez nas pieniądze też pozostaje wolną wolą gracza. Wyborów mamy sporo zaczynając od zainwestowania we własne mieszkanie, a na inwestycjach giełdowych czy tez trzymaniu pieniędzy w skarpecie skończywszy. Jeżeli pragnęliśmy więc poczuć się jak ktoś naprawdę ważny to tutaj mamy okazję sprawdzić jak zachowamy się w takiej właśnie roli.

 


Zagraj