Rail Nation

Brak głosów
Zagraj

Rail Nation jest grą online przeznaczona dla sympatyków kolei i pociągów. Przez wielu entuzjastów uważana jest za istną perłę w swojej kategorii. Każdy gracz samodzielnie lub też w sojuszu będzie mógł stworzyć swój własny system transport kolejowego. 

 Ażeby nie było nudno gra dostarcza nam pociągi z aż sześciu epok historycznych, począwszy od rewolucji przemysłowej, a na czasach obecnych skończywszy. Będziemy wszystkimi mogli operować wraz z postępem gry i w miarę rosnących naszych umiejętności. Na początku dostaniemy do dyspozycji jedna miejscowość gdzie nie ma praktycznie żadnego zorganizowanego transportu, a w najlepszym przypadku jest ona połączona drobnymi szlakami z innymi miejscowościami. Zadaniem gracza jest wydajnego i ekonomicznego systemu kolejowego, który połączy naszą miejscowość z innymi miastami bliżej i dalej oddalonymi od siebie. Sama mapka jest dynamiczna i to tylko od nas zależy w którą stronę będziemy się rozwijać. To od nas zależeć będzie czy większy nacisk nałożymy na transport publiczny czy może towarowy, a może rozłożymy to równomiernie. Wszystko zależeć będzie od zapotrzebowania i pieniędzy które będziemy w stanie zarobić za dany przewóz z miejscowości A do miejscowości B.

Wraz z rozwojem naszej infrastruktury Rail Nation pozwala na założenie biur nie tylko w naszym głównym miasteczku ale także w innych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest coraz większa ekspansja i rozwijanie własnego systemu transportu kolejowego. To od nas będzie zależało jak zaplanujemy rozkłady jazdy, rozplanujemy przebieg linii torów kolejowych tak by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i towarów podczas transportu.

Trzeba jednak pamiętać, że nie mu jedni pragniemy stworzyć istne wirtualne imperium jeśli chodzi o transport kolejowy. By odnieść sukces będziemy zmuszeni nie raz do zawiązania różnych spółek z innymi graczami z całego świata. Wspólne sojusze które dzięki temu powstaną pozwolą wspólnymi siłami rozwinąć prawdziwą i wielką infrastrukturę kolejową jaka się nam wymarzy. Tak będzie nam też o wiele łatwiej stworzyć imperium wspólnymi siłami. Wymiana surowców między sobą w razie potrzeby będzie głównym motywem współpracy do osiągnięcia upragnionego celu. Na przykład jeżeli nam zabraknie drewna to sojusznik będzie mógł nam go przesłać pociągiem i ta zależność będzie obowiązywać w drugą stronę. Wzajemna pomoc wyjdzie na dobre obu stronom by jak najszybciej awansować na kolejny poziom postępu technologicznego. To czy będziemy współpracować z innymi czy też sami dochodzić do upragnionych celów zależeć będzie tylko od nas.

Jest to iście kompletna symulacja przeglądarkowa naszego własnego biznesu. Mamy tutaj wpływ  niemalże na każdy aspekt gry i to od naszych decyzji będzie zależeć tępo rozwoju naszej firmy. Operatorzy gry by ją jeszcze bardziej uatrakcyjnić organizują co jakiś czas konkursy w których dostajemy wyzwania jakim trzeba sprostać konkurując z innymi graczami. Tak więc jeśli w dzieciństwie uwielbialiśmy bawić się pociągami możemy szybko przypomnieć sobie ten dreszczyk emocji i powrócić do dawno zapomnianych marzeń.

 


Zagraj