Rappelz

Brak głosów
Zagraj

Jest grą MMORPG, która została wyprodukowana przez jedną z największych firm zajmujących się produkcją gier „free to play” czyli firmę Gala-Net. Rappelz jeżeli chodzi o względy techniczne jest dość podobna do Lineage II.

Jeżeli chodzi o świat gry to znajdziemy w nim trzy rasy : Deva, Asura i Gaia. Członkowie Deva są praworządni i litościwi, Asura są bardzo mroczni natomiast Gaia to rasa neutralna, która bardzo mocno związana jest z naturą i jednocześnie stanowi rdzennych mieszkańców planety. Po jakimś czasie planeta została zasiedlona przez Bogów pozostałymi dwoma rasami przez co zapanował pokój na wiele lat. Po jakimś czasie rdzenni mieszkańcy planety zbudzili tego złego, którego ambicja i moc rosły bardzo szybko. Jednak dzięki współpracy wszystkich ras po jakimś czasie udało się pokonać tego złego.

Każda z ras pozwala na grę jedną z trzech podstawowych postaci – wojownika, summonera oraz maga. Na początku każda z klas posiada tylko podstawowe umiejętności jednak już na dziesiątym poziomie doświadczenia musi określić w jakim kierunku pójdą jej dalsze losy. Każdy z graczy na pewno znajdzie jakąś klasę, która będzie dla niego odpowiednia. Z bardziej zaawansowanych klas mamy do wyboru między innymi: Holy Wariora, Clerica, Dark Magican czy też na przykład Rogue.

Jeżeli chodzi o poziom skomplikowania gry to jest to jedna z bardziej zaawansowanych gier tego rodzaju a jednocześnie niezbyt wielka ponieważ jest to tylko 1.7 GB danych do ściągnięcia. Gra jest bardzo zaawansowana pod względem grafiki i dźwięków. Jednak niestety z powodu sporych wymagań sprzętowych w miastach możemy spotkać spore problemy związane z wydajnością gry.

Sama gra jest bardzo ciekawa jednak jej największą wadą jest zyskiwanie olbrzymiej przewagi jeżeli zdecydujemy się na płacenie za grę za pomocą mikropłatności. Niestety taka jest jest ta gra i dlatego też ten kto zdecyduje się na zapłacenie zyska bardzo wiele. Moim zdaniem niestety w przypadku takiej gry osoby, które nie będą chciały zapłacić za grę w pewnym momencie będą skazane na porażkę. Niestety pewnych założeń twórców nie jesteśmy w stanie przeskoczyć.

 


Zagraj