The Settlers Online

Brak głosów
Zagraj

Jeżeli jesteś młodym graczem to możesz nie kojarzyć wielu hitów, które odbiły swoje piętno na historii gier komputerowych. Jedną z takich gier jest gra settlers, która ma swoje korzenie już w ponad dwadzieścia lat temu. Jednak dla wielu współczesnych graczy pozostaje ciągle żywa.

Obecna wersja gry rozrywana jest z poziomu przeglądarki i tak jak klasyczne wersje gry łączy ze sobą elementy strategiczne z ekonomicznymi. Co ważne dla fanów gatunku gra została zaprojektowana i wydana przez ludzi z Blue Byte czyli tych samych, którzy odpowiedzialni są za najważniejsze klasyczne części cyklu.

Na szczęście dla miłośników tego cyklu podstawowe elementy nie różnią się nic od klasycznej wersji gry. Podstawowymi elementami gry jest systematyczny rozwój naszego królestwa. Przedewszystkim musimy skupić się na wznoszeniu kolejnych budynków zapewniających nam przepływ towarów i wytwarzanie materiałów niezbędnych do rozwoju naszego królestwa. Jeżeli nie zadbamy o wydobycie surowców to niestety szybko nam ich zabraknie ponieważ początkowe zapasy niestety są bardzo niewielkie. Jednak samo zbudowanie budynków nie zapewni nam sukcesu. Musimy zadbać również o odpowiednie ich umieszczenie tak aby towary sprawnie przemieszczały się pomiędzy kolejnymi punktami, w których są potrzebne. Jeżeli o to nie zadbamy to niestety nie będziemy mogli zapewnić odpowiedniej wydajności ekonomicznej naszego królestwa.

Jednak oczywiście nie samą ekonomią władca żyje. Czasami musimy też zmusić naszych poddanych aby chwycili za broń i pomogli nam pokonać naszych przeciwników przy użyciu siły. Jednak jeżeli będziemy tego oczekiwali to przed podjęciem takich kroków powinniśmy zadbać o odpowiednie zadowolenie naszych poddanych aby byli skłonni wykonywać nasze rozkazy.

Świat settlers online nie różni się zbytnio od realnego i tak jak w naszym świecie możemy zawierać sojusze z innymi graczami, handlować z nimi i razem z nimi walczyć z innymi graczami.

Jeżeli chodzi o grafikę to przypomina ona klasyczne wersje gry. Najbliżej jest jej do trzeciej i czwartej odsłony tego wielkiego hitu. Jednak niestety jak w większości tego rodzaju gier zawarte zostały mikropłatności. Pomaga to wygrywać graczom, którzy postanowili płacić za rozgrywkę. Na szczęście nie płacąc za rozgrywkę da się osiągnąć dokładnie to samo jak gdy zdecydujemy się na wsparcie twórców naszymi pieniędzmi.

 


Zagraj