Taern

4
Średnia ocena: 4 (1 głosów)
Zagraj

Tearn jest to kolejny przedstawiciel przeglądarkowych gier MMORPG. Jednak to co na samym początku wyróżnia go to, że zarządzany jest przez polską firmę Whitemoon. Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie i jest adresowana do miłośników takich hitów jak Baldur's Gate czy Icewind Dale. Łączy ona możliwość współpracy tysięcy graczy a jednocześnie wykonywania zadań tak jak w tych wielkich tytułach.

Historia gry rozpoczyna się gry spokojne królestwo Tearn zostało zaatakowane przez oddziały cesarstwa Utor. Niestety królestwo nie dało rady się obronić i gdy główne siły obrońców zostały rozbite mieszkańcy królestwa Tearn postanowili uciekać i gdzieś w innym świecie rozpocząć dalsze spokojne życie.

I w tym momencie my jako gracz tworzymy jednego z mieszkańców i tak jak w wielu klasycznych rpg mamy wpływ na wygląd, płeć jedną z kilku klas (barbarzyńca, rycerz, sheed, łucznik, mag ognia, voodoo, druid) a także rozdzielając podstawowe punkty do cech postaci. Im dłużej gramy tym nasza postać staje się silniejsza ponieważ zbiera doświadczenie za walki, wykonywanie zadań a to z kolei jest drogą do podnoszenia umiejętności i zdobywania nowych.

Co jest bardzo ciekawe w tej grze pojedynki w grze toczą się w systemie turowym jednak między każdą turą gracz ma 10 sekund na zaplanowanie swojego następnego działania. Jest to naprawdę ciekawa cecha i wprowadza innowacyjność do gier przeglądarkowych. Dodatkowo w Tearnie mamy naprawdę dużą swobodę jeżeli chodzi o działanie. Możemy zwiedzać świat, który został nam oddany do dyspozycji, a lokacji jest kilkadziesiąt.

W grze zawarto naprawdę sporą różnorodność zadań zarówno tych głównych jak i pobocznych pozwalających na znaczne zyski w postaci klejnotów, przedmiotów i doświadczenia. Oczywiście więc, że warto się nimi zainteresować.
Grafika przypomina klasyczne tytuły cRPG oferując nam widok izometryczny i różni się jedynie podczas walk gdzie przeistacza się w widok z boku. Dodatkowo grze towarzyszy bardzo dobre dobrana muzyka. A sama rozgrywka jest tak jak większość tego rodzaju produkcji free to play natomiast posiada wbudowane mikropłatności ułatwiające zabawę.

 


Zagraj