Tera

Brak głosów
Zagraj

Tera jest mityczną krainą wyśnioną przez tytanów. W odległej przeszłości spotkali się dwaj potężni tytani Arun i Shara, z którymi nikt nie mógł się równać. Gdy zasnęli w śnie stworzyli baśniową krainę Tera. Wraz z upływem kolejnych dziesięcioleci i wieków ów kraina rozrastała tworząc niewyobrażalny świat pokryty lasami, równinami, pustyniami i rzekami. Każdy z snów tytanów miał urzeczywistnienie w tym że świecie. Mityczną krainę zamieszkali ludzie jak również rasy Wielkich Elfów do których zaliczają się: Baraka, Popori, Amani, Castanic oraz Elin. To właśnie oni będą musieli zmierzyć się z podziemną metaliczną rasą zwaną Argonami, którym jedynym celem jest zniszczenie i ciągła walka.

Poza Aragonami w krainie czyha wiele innych niebezpieczeństw którym sprosta tylko wprawiony w bojach wojownik. By jednak nim się stać potrzebni będą nauczyciele skłonni przekazać nam tajemne techniki walki, których będziemy mogli użyć w niebezpiecznych starciach. W miastach Kaiator, Allemantheia i Velika będziemy mogli odnaleźć wielu nauczycieli u których będzie możliwe szkolenie. Podzielą się oni z Tobą magiczną wiedzą  to od Ciebie będzie zależeć jak ją wykorzystasz. Poza wiedzą w miastach można również nabyć jakże potrzebne każdemu bohaterowi wyposażenie. Wszak nie możemy do walki stanąć w zwykłym ubraniu i kijem w ręku.

Najważniejszą rzeczą w grze są kryształy, którym głównym zadaniem jest zwiększyć twoje szanse na przeżycie. Do dyspozycji w grze Tera mamy dwa rodzaje kryształów: zbroi i broni. Pierwsze wzmacniają naszą obronę, drugie natomiast atak. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na fakt iż nie wszystkie kryształy działają od razu. Niektóre z nich aktywują się tylko w ściśle określonych warunkach i okolicznościach.

Rozpoczynając grę będziemy musieli wybrać naszego bohatera spośród ośmiu różnych klas. Od tego wyboru będzie zależało jaką ścieżką będziemy podążać i jakie losy czekają nas w grze. Przykładowo przy wyborze Łuczniczki naszym głównym atrybutem będzie szybkość ataku i niebywała precyzja. To jak bardzo będzie niszczycielska siła naszego ataku będzie w głównej mierze zależeć od tego jak długo będziemy celować w przeciwnika. Czarodziej natomiast posiada magiczne ataki, które są w stanie zdmuchnąć z powierzchni ziemi każdego niemalże przeciwnika. To jakim arsenałem będzie dysponować nasza postać zależy więc od nas samych. Zarówno też przedmioty których już będziemy w posiadaniu jak i te nowo zdobyte będziemy mogli z biegiem gry ulepszać i rozwijać swoje umiejętności przy okazji.

To od nas będzie zależeć czy piękna kraina zamieszkała przez elfy i pegazy pozostanie nienaruszona. Czy będziemy w stanie ja obronić przed złowrogimi Argonami, których jedynym celem jest zabicie wszystkich w Tera. Nie pozwól na to i stań do walki o dobro krainy.

 


Zagraj