Tibia

Brak głosów
Zagraj

Tibia – słyszał o niej niemal każdy maniak gier internetowych. Bez wątpienia można ją zaliczyć do najstarszych, a zarazem najbardziej udanych gier typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Games) stworzonych w Europie. To właśnie dzięki MMORPG gracze z całego świata mają możliwość spotkania się w wirtualnej rzeczywistości w celu zbadania jej obszarów, rozwiązywania zagadek, które niejednokrotnie wymagają zarówno intensywnego myślenia jak również nietuzinkowych umiejętności. To tutaj pozwala się graczom na indywidualne rozwijanie postaci tak aby mogły one wraz z biegiem czasu podejmować bohaterskie czyny.

Nie każdy wie iż już ponad 10 lat ludzie odwiedzają istnie średniowieczny świat Tibii. Spośród obszernych statystyk jakie są udostępniane można się dowiedzieć jak bardzo popularna jest gra mimo iż jest dość stara już. To tutaj ponad 300.000 graczy z wszystkich kontynentów spotyka się by toczyć zaciekłe boje i rozwijać niecodzienne umiejętności swoich bohaterów.

Przystępując do gry możemy wybrać sobie bohatera, który będzie najbardziej odpowiadał naszym zainteresowaniom. Do wyboru mamy rycerzy, czarowników, druidów i paladynów. To tylko i wyłącznie od użytkownika zależy jak będzie dana postać rozwijana i w którym kierunku będą szły jego umiejętności. Rozwój bohaterów będzie odzwierciedleniem wyzwań z jakimi przyjdzie się zmierzyć w różnych dziedzinach jak też od interakcji z innymi graczami na takich poziomach społeczeństwo czy tez dyplomacja. Mimo scenariuszy i zadań z jakimi będą musieli zmierzyć się w wirtualnym świecie wszyscy, gra pozostawia dużą swobodę w działaniu im. Mimo iż mają do dyspozycji sporo zaawansowanych narzędzi na przykład do prowadzenia rozmów, gracze mają zupełną wolność w korzystaniu Tibii dzięki czemu ta gra jest tak wciągająca.

Mimo iż gra jest darmowa i nie wymusza na użytkownikach wkładu finansowego to jednak istnieje możliwość zakupienia konta premium. Nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć przygodę z światem Tibii jako zwykły gracz i jeżeli uzna się iż to nam nie wystarcza ulepszyć swoje konto, które zostanie zaktualizowane automatycznie po dokonaniu wpłaty. Jedną z zalet jakimi może się poszczycić konto premium jest między innymi dostęp do specjalnych obszarów gry jak również nowych przedmiotów. Ale to nie wszystkie zalety konta premium. Na uwagę zaskakuje bez wątpienia tez fakt, że gra pozwala graczom rozwijać u swoich bohaterów dodatkowe cechy, które nie są dostępne w darmowym koncie. W przypadku problemów można również zasięgnąć porady zespołu pomocników w skład którego wchodzą opiekunowie. Odpowiadają oni na wszystkich użytkowników zarówno tych doświadczonych jak też zaczynających dopiero przygodę w wirtualnym świecie na ogólno dostępnym kanale pomocy. Jeżeli ciekawi was więcej wystarczy osobiście wejść na stronę, stworzyć postać i przekonać się na własnej skórze co oferuje niezwykły świat Tibii.

 


Zagraj