Travian

4
Średnia ocena: 4 (1 głosów)
Zagraj

Jest to gra typu MMOSG – Massive Multiplayer Online Strategic Game rozgrywana w przeglądarce. Jej podstawowymi zadaniami jest budowa, zakładanie, podbijanie i rozbudowywanie osad pod Twoją kontrolą. Zadanie te wykonujemy głównie poprzez handel z innymi graczami a także poprzez walkę z nimi za pomocą siły militarnej. Aktualnie w grze travian mamy do dyspozycji sześć wersji serwerów : zwykła (3.6 oraz jej starsza wersja – 3.5), classic (2.5), speed (x3) , speed (x5) Travian 4.0 oraz x2.
Każdy z tych serwerów ma pewne swoje zasady, które jednym mogą się spodobać innymi niestety nie. Dlatego też dobrze jest sprawdzić czym się charakteryzuje dany serwer poza prędkością z jaką toczy się gra.

To co charakteryzuje wszystkie serwery to możliwość wyboru jednej z trzech ras mającej pewne cechy charakterystyczne. Do wyboru mamy: Rzymian, Galów, Germanów. W grze występują także 2 inne rasy: Natarzy i Natura, ale nie są one dostępne dla graczy.

Rzymianie charakteryzują się wysokim poziomem dyscypliny co umożliwia im budowę jednocześnie budynków zarówno no w centrum wioski jak i tych poza nią. Do dyspozycji mają 3 rodzaje piechoty, 3 kawalerii, 2 rodzaje machin i dwa rodzaje jednostek politycznych. Posiadają najwyższą obronę przeciwko piechocie natomiast jeżeli chodzi o kawalerię to jest to ich najsłabsza strona.

Galowie specjalizują się w wysoce wydajnej kawalerii i to jest ich najmocniejsza strona. Ich oddziały są bardzo szybkie przez co mogą prowadzić efektywniejszy handel. Galowie są raczej nacją defensywną aczkolwiek również posiadają jednostki dobre w ataku np. Miecznik czy też Heeduan.

Ostatnią nacją są Germanie, którzy skupiają się na sztuce ofensywnej. Posiadają oni najwięcej jednostek przeznaczonych do ataku jednak tracą na posiadaniu dyscypliny czyli mają bardzo wolne jednostki.

Celem gry jest podbijanie wiosek, rozbudowa własnych a na koniec zbudowanie cudu świata, który kończy rozgrywkę na danym świecie. Wykonanie tego zadania nie jest proste i w związku z tym gra jest bardzo czasochłonna.

W grze występują cztery rodzaje surowców: drewno, glina, żelazo, zborze. Jednak sama gra nie jest skomplikowana.

Jeżeli jesteś miłośnikiem gier przez przeglądarkę i jeszcze nie grałeś w Traviana to powinieneś spróbować. Gra jest dość prosta przynajmniej jeżeli chodzi o podstawowe mechanizmy. Natomiast umożliwia również stosowanie bardziej zaawansowanych taktyk przeznaczonych dla każdego. W związku z tym każdy znajdzie w tej grze coś dla siebie.

 


Zagraj