Wakfu

Brak głosów
Zagraj

Wakfu jest grą MMORPG, która została stworzona przez firmę „Ankama Studio”. Wakfu jest drugą częścią gry Dofus. Sama akcja gry dzieje się tysiąc lat po wydarzeniach z pierwszej części gry.

Fabuła gry nie jest jakoś bardzo odkrywcza. Naszym głównym zadaniem jest walka z wielkim ogrem o imieniu Ogrest. Ogr ten jest w posiadaniu magicznych jaj, które zapewniają mu olbrzymią moc. Jednak w momencie gdy Ogrest postanowił sprezentować kamienie swojej ukochanej, prezent nie został przyjęty. W związku z tym zalał się łzami a spora część ziemi została zalana i w ten sposób znalazła się pod powierzchnią wody. W tym momencie wkraczamy my gdzie jako bohaterowie wyruszamy przywrócić ład i porządek w naszym świecie zwanym The World. No niestety nie można stwierdzić aby fabuła gry zachwycała. Jednak to tak naprawdę nie aż tak bardzo istotne.

Do wyboru graczy zostało oddanych zostało aż dwanaście różnych klas postaci. Co o wiele istotniejsze od jakości fabuły jest to, że do naszej dyspozycji zostały oddane setki misji, które wymagają od nas władania zarówno orężem jak i magią. Niektóre zadania wymagają od nas stworzenia drużyn abyśmy mogli je w ogóle wykonać. Takie zadania z kolei motywują graczy do tego aby tworzyli oni własne gildie. W grze możemy toczyć walki z przeciwnikami ludzkimi jak i tymi sterowanymi przez komputer. Walki prowadzone są w trybie turowym. Jednak nie każdą walkę można przeciągać w nieskończoność. Niektóre misje mają pewne ograniczenie czasowe.

Większość ludzi albo polubi tą grę albo ją znienawidzi za sam wygląd ponieważ wzorowana jest na kraju kwitnącej wiśni i skojarzenia nasuwają się już po zobaczeniu kreski grafiki. Jednak grafika nie jest najgorszą wadą tej gry. O wiele poważniejszym zarzutem jest konieczność opłacania regularnych opłat abonamentowych, które umożliwią nam dostęp do wszystkich lokacji. Jeżeli zdecydujemy się na to aby nie opłacać abonamentu niestety nie będziemy mieli dostępu do wszystkich lokacji. Moim zdaniem to najgorszy z możliwych sposobów na pobieranie opłat od graczy.

 


Zagraj