World of Tanks

5
Średnia ocena: 5 (1 głosów)
Zagraj

WOT jest darmową grą MMO, która została wydana przez studio Wargaming.net. Jest to gra, która tak jak nazwa wskazuje pozwala nam na pokierowanie ponad 150 rodzajami czołgów, niszczycieli czołgów i artylerii samobieżnych. W grze mamy do dyspozycji różne epoki od czasów przed drugą wojną światową aż do czasów współczesnych. Każdy kto interesuje się czołgami na pewno znajdzie w World of Tanks coś dla siebie.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę to łączy ona w sobie elementy zręcznościowe, symulacyjne a także taktyczne. W samej walce może brać udział nawet kilkadziesiąt graczy jednocześnie. Powoduje to, że gra jest bardzo dynamiczna i zapewnia bardzo wiele emocji.

Każdy z pojazdów, który mamy do dyspozycji posiada charakterystyki zgodne ze stanem rzeczywistym. Dodatkowo każdą cechę pojazdu możemy poprawiać poprzez odpowiednie ulepszenia. W liście czołgów znajdziemy niemieckie, francuskie, brytyjskie a także amerykańskie. Wybór jest naprawdę spory i każdy znajdzie czym będzie mu się dobrze grało.

Rozgrywka może mieć postać zarówno pojedynczych bitew, minikampanii jak i turniejów. Każdy z tych rodzajów gier może być toczony w kilku trybach. Najważniejszym a jednocześnie najciekawszym trybem jest tryb wojen klanowych, w którym gracze toczą walkę o panowanie nad setkami prowincji.

Określenie tego jakim gatunkiem jest World of Tanks wcale nie jest takie proste. Jest to miks różnych gatunków. Podstawami gry jest symulator czołgu. W grze znajdują się także właśnie elementy RPG umożliwiające nam poprawianie osiągów posiadanych przez nas czołgów. Dodatkowo bardzo ważne są elementy strategii ponieważ tylko współpracując i grając zespołowo mamy szanse na odniesienie sukcesu. Samotne wilki nie mają tutaj większych szans.

W grze tak jak w większości tego rodzaju produkcji zawarto różnego rodzaju mikropłatności znacznie ułatwiające i przyspieszające rozgrywkę jednak sama gra jest free to play. Na szczęście aby wygrywać nie trzeba płacić ponieważ płatności w głównej mierze są tylko ułatwieniami a nie rzeczami nie dostępnymi dla osób nie płacących.

 


Zagraj